› Aktualności
11:12 / 12.07.2017

Wypiął się na kibiców gospodarzy

Wypiął się na kibiców gospodarzy

fot. www.startgniezno.com, R. Strugalski

Do skandalu doszło podczas żużlowego meczu Start Gniezno - Kolejarz Rawicz. Jeden z kibiców Kolejarza zdjął spodnie i pokazał sympatykom gospodarzy pośladki. Zachowanie potępiły zgodnie władze klubu z Rawicza, jak i fan klub „Zawsze razem z Kolejarzem”.

Według informacji rawiccy kibice przez całe spotkanie mieli się zachowywać niepoprawnie. Pokazywali obraźliwe i wulgarne gesty oraz wieszali się na płocie, który ograniczał ich sektor. W końcu jeden z nich zdecydował się na pokazanie pośladków kibicom gospodarzy. Szybko został wyprowadzony przez ochroniarzy.

Zdarzenie na portalu społecznościowym skomentował RKS Kolejarz Rawicz.
Klub oświadcza, że: „... jednoznacznie potępia zachowanie kibiców. (…) Zachowanie fanów zostało przyjęte w klubie z ogromnym rozczarowaniem. Ubolewamy, że zaistniała sytuacja miała miejsce, pomimo wcześniejszych rozmów przedstawicieli klubu z kibicami na temat bezpiecznego i kulturalnego dopingu”.

Oświadczenie wydał też fanklub „Zawsze razem z Kolejarzem”.
Nie mamy na swoje zachowanie żadnego usprawiedliwienia. Daliśmy podpuścić się na wulgarne gesty, zaczepki i wyśmiewanie przez kibiców gospodarzy. Nie upoważniało nas to jednak do takiego zachowania.” - podsumowuje zdarzenie jeden z fanów i jednocześnie przeprasza zarząd klubu, kibiców oraz wszystkich tych, którzy mogli poczuć się urażeni.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%