› zwielkopolski24
10:28 / 17.01.2019

Właścicielka pseudohodowli skazana. 65 maltańczyków szuka domu

Właścicielka pseudohodowli skazana. 65 maltańczyków szuka domu

fot. Pixabay

Wielkopolska. Sąd Rejonowy w Kaliszu. Skarb Państwa posiada 65 psów rasy maltańczyk/hawańczyk. Zwierzęta szukają domu.

 

 

Sąd Rejonowy w Kaliszu opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłoszenie związane z przekazaniem 65 maltańczyków.

 

- Mogą zostać nieodpłatnie przekazane osobom prawnym lub jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowościprawnej albo osobom fizycznym, które zapewnią im właściwą opiekę - czytamy w ogłoszeniu.

 

Psy pochodzą z pseudohodowli, którą odkryto w 2017 roku w Aleksandrii (powiat kaliski). Jako pierwsi w schronisku zainterweniowali przedstawiciele stowarzyszenia "Help Animals" w Kaliszu, którzy ujawnili w jakich warunkach żyły zwierzęta.

 

CZYTAJ TAKŻE: Bestialstwo człowieka. Szczeniak wrzucony do studni i przysypany piaskiem [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

- Ciężarne suki przebywały w bardzo ciasnych króliczych klatkach, jedna na drugiej, przez co nie mogły się poruszać. Miały odparzenia, pchły i pozlepianą sierść. Szczenięta nie miały bud, były wystawione na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażały ich zdrowiu i życiu – zeznawała podczas procesu Anna Małecka ze stowarzyszenia "Help Animals" w Kaliszu.

 

42-letnia kobieta odpowiedzialna za znęcanie się nad psami została skazana na siedem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Został nałożony na nią również zakaz posiadania zwierząt oraz zakaz prowadzenia hodowli na 10 lat.


Na Skarb Państwa przekazano 105 psów. Dzisiaj pieski czekają na swoich nowych właścicieli. Po czworonogi można się zgłaszać w Sądzie Rejonowym w Kaliszu, w pokoju 130.
 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%