› zwielkopolski24
17:27 / 14.01.2019

W skarpetkach i z nożem ukradł ze sklepu puszkę WOŚP

W skarpetkach i z nożem ukradł ze sklepu puszkę WOŚP

fot. Monitoring sklepu/epoznan.pl

Wielkopolska. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kradzież puszki WOŚP w Poznaniu.

 

 

 

Do próby kradzieży puszki z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy doszło w jednym sklepie na terenie Poznania. W sobotę (12 stycznia) około godziny 13.30 do sklepu spożywczego wszedł podejrzany mężczyzna ubrany w czarną kurtkę i ciemne spodnie. Agresor nie miał butów, jedynie białe skarpetki.

Jak wynika z zapisu kamer monitoringu, wcześniej mężczyzna czekał pod sklepem aż w środku nie będzie klientów. Następnie podszedł do kasy i wziął puszkę z pieniędzmi, które miały zostać przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Podpalił żonę na ulicy. Gasiła płomienie śniegiem [KLIKNIJ]

 

- Zapytałem: co pan robi z tą puszką. On tylko mi powiedział, że ma nóż - relacjonuje Rafał Laszkiewicz, pracownik sklepu dla portalu TVN24.pl.

 

Gdy mężczyzna wyszedł ze sklepu i chciał uciec, zauważył go kierownik, który wyszedł na chwilę do sąsiedniego sklepu. Pracownik ruszył w kierunku mężczyzny, a wraz z nim jeden ze świadków zdarzenia.

Przed sklepem doszło do szarpaniny, podczas której złodziej wyciągnął nóż. Szybko jednak został uświadomiony, że znajduje się pod kamerą i natychmiast wyrzucił broń. Złodzieja udało się obezwładnić do czasu przyjazdu policji.

Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%