› zwielkopolski24
15:49 / 21.05.2020

W pociągu bił 21-latka laptopem po głowie. Zatrzymano go na stacji

W pociągu bił 21-latka laptopem po głowie. Zatrzymano go na stacji

fot. zpleszewa.pl

Wielkopolska. Pleszewscy policjanci zatrzymali 18-latka, który na stacji w Kowalewie wszedł do jednego z przedziałów i zaatakował 21-latka - pobił go i ukradł mu laptopa.

 

 

 

 

Jak informują pleszewscy policjanci do zdarzenia doszło w pociągu relacji Poznań – Kępno. Na stacji w Kowalewie do jednego z przedziałów wsiadł 18-latek, mieszkaniec Białegostoku.

W pewnym momencie, bez żadnego powodu, zaczął bić siedzącego tam 21–latka z Poznania. Zabrał mu laptopa, którym zaczął uderzać go po głowie. Domagał się też wydania pieniędzy. Na szczęście, pokrzywdzony zdołał wyrwać się swojemu oprawcy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Podczas remontu znaleźli pod podłoga nietypową niespodziankę [KLIKNIJ]

 

Sprawca został ujęty przez dwóch pasażerów pociągu, w momencie, gdy zaczął uciekać z przedziału, w którym doszło do zdarzenia.

 

- Po godz. 20.00 został zatrzymany przez pleszewskich policjantów na stacji PKP w Taczanowie Drugim. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a 18-latek, po zbadaniu przez lekarza, do policyjnego aresztu - informuje Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

 

Jak dodaje, na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał on zarzut dokonania rozboju.

- 18-latek, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat - mówi Monika Kołaska.

 

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%