› zwielkopolski24
16:15 / 29.11.2017

Użył magnesu. Stracił całą wypłatę na mandat. Konsekwencję będą poważniejsze

Użył magnesu. Stracił całą wypłatę na mandat. Konsekwencję będą poważniejsze

fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Drogi Wielkopolski. Transport w Wielkopolsce. Inspekcja Transportu Drogowego w Wielkopolsce

 

Zarobki w Rumunii są niemal o połowę niższe niż w Polsce. Osoby zatrudnione w sektorze produkcyjnym otrzymują na rękę nie więcej niż 1.500 zł miesięcznie. Lepiej zarabiają choćby kierowcy w transporcie międzynarodowym.

 

ZOBACZ - Ukraiński TIR jechał po wielkopolskiej autostradzie. Stanowił prawdziwe zagrożenie

 

Takiego kierowcę zatrzymali na drodze nr 5 okolicy Leszna inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Standardowo kontroli poddano uprawnienia oraz rejestry czasu pracy kierującego.

 

- Po pobraniu danych cyfrowych ustalono, że w dniu kontroli kierowca zarejestrował jedynie 11 kilometrów przejechanej drogi. Z dokumentacji ładunku wynikało jednak, że w tym samym dniu załadował towar w okolicach Śremu i przejechał co najmniej 40 kilometrów - informuje rzecznik WITD. - Trudności językowe kierowcy pokonał dopiero wydruk z mapy internetowej. Wtedy Rumun przyznał, że bezpośrednio po załadunku manipulował w zapisach tachografu, posługując się magnesem, który ostatecznie oddał inspektorom.

 

Kierowca został ukarany mandatami karnymi na kwotę w sumie 2.000 złotych.

Dodatkowo, jak informuje WITD, pobrano od niego kaucję w wysokości 5.000 złotych w związku z wszczętym postępowaniem administracyjnym wobec przewoźnika.

 

ZOBACZ TEŻ - ŚMIGŁOWIEC LPR wezwany do pijanego mężczyzny [TUTAJ]

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6