14:57 / 03.07.2018

Uprawiał konopie w piwnicy i poza miastem. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia

Uprawiał konopie w piwnicy i poza miastem. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia

fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 30-latka, który uprawiał krzewy konopi oraz posiadał amfetaminę.

 

 

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu, jednak policja ujawniła jego szczegóły dopiero dzisiaj. Mężczyzna w piwnicy swojego domu uprawiał krzewy konopi. Oprócz tego w domu znalezione zostały kolejne krzewy tej rośliny, woreczek z suszem, który po badaniu narkotesterem okazał się być marihuaną, a także dwa woreczki z białą substancją, która po badaniu tym samym urządzeniem została zidentyfikowana jako amfetamina.

 

 

Dodatkowo poza miastem śledczy odkryli kolejne krzaczki konopi. W sumie znaleziono czternaście sadzonek tego narkotyku.

 

 

- Przeprowadzone pod nadzorem prokuratora czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, posiadania środka odurzającego oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy krzewów konopi. - informuje Krzysztof Kula z wielkopolskiej policji

 

Za uprawę konopi mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia. Z kolei za posiadanie znacznej ilości narkotyków oskarżony może spędzić w zakładzie karnym od roku do dziesięciu lat więzienia. Na wniosek prokuratora i policji sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

 

 

 

 

ZOBACZ TEŻ - 21-latka pod wpływem narkotyków wyprzedzała na podwójnej ciągłej. Dachowała...[TUTAJ]

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%