› zwielkopolski24
19:07 / 01.04.2019

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Bezpłatne warsztaty w Poznaniu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Bezpłatne warsztaty w Poznaniu

fot. media.neuron.pl

Wielkopolska. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. PECS Pyramid Polska organizuje bezpłatne warsztaty dla zainteresowanych tematem autyzmem.

 


 

We wtorek (2 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji PECS Pyramid Polska - jedyny ośrodek w Polsce szkolący z metody Picture Exchange Communication System (PECS) przez cały miesiąc organizuje bezpłatne warsztaty, spotkania oraz indywidualne konsultacje z terapeutami PECS dla wszystkich osób zainteresowanych tematem autyzmu.

Spotkania będą odbywać się od 3 do 24 kwietnia w Poznaniu. Więc na temat miesiąca autyzmu znajduje się TUTAJ [KLIKNIJ]

Już jutro (wtorek, 2 kwietnia) o godzinie 10.00 w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem im. B. Krysiewicza odbędą się warsztaty adresowane do środowiska medycznego o zastosowaniu terapii śmiechem w hospitalizacji.

 

 

- Podczas spotkania profesjonalni artyści pokażą, w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Traumy, która dotyka małego pacjenta, ale także całą jego rodzinę

 

Na zajęciach będzie można się dowiedzieć o tym m.in. co zrobić żeby nie płakało podczas pobierania krwi, jak zmniejszych strach związany z oczekiwaniem na badanie oraz jak sprawić, by pobyt w szpitalu nie kojarzył się z bólem i strachem. 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%