› zwielkopolski24
19:11 / 16.01.2019

Strażacy dalej walczą na wysypisku śmieci. Wojewoda chce wezwać wojsko

Strażacy dalej walczą na wysypisku śmieci. Wojewoda chce wezwać wojsko

fot. OSP Śrem

Wielkopolska. Pożary w Pyszącej. Pożar wysypiska śmieci w Pyszącej. Wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann.

 

 

Od ubiegłego roku, na wysypisku śmieci w Pyszącej (powiat śremski) do pożaru doszło już sześć razy. Pierwszy raz ogień pojawił się w kwietniu ubiegłego roku, a po raz szósty pożar wybuchł parę dni temu [ZOBACZ: KOLEJNY POŻAR W PYSZĄCEJ][KLIK].

O akcji gaśniczej wysypiska śmieci rozmawiał dzisiaj (16 stycznia) z komendantem wojewódzkim i powiatowym PSP oraz burmistrzem Śremu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który przyjechał na miejsce zdarzenia.

 

- Zawnioskuję do ministra obrony narodowej o wsparcie sił strażackich wojskiem dysponującym ciężkim sprzętem potrzebnym w szybkim ugaszeniu ognia. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym ugaszeniu pożaru – powiedział podczas wizyty w Pyszącej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska twierdzą, że pożar nie stwarza aktualnie zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Ministerstwo Obrony Narodowej po akceptacji wniosku wojewody, wojsko zadysponuje sprzęt do usuwania płonącej hałdy. Mają to być między innymi koparki oraz spychacze.
 

Na miejscu cały czas pracuje grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, która monitoruje stan powietrza.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%