› zwielkopolski24
15:24 / 18.01.2019

Przyłapany na gorącym uczynku. Zabezpieczono ponad 220 tysięcy papierosów

Przyłapany na gorącym uczynku. Zabezpieczono ponad 220 tysięcy papierosów

fot. Policja Wielkopolska

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Zabezpieczono ponad 220 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

 

Kartony na tylnym siedzeniu opla przykuły uwagę nieumundurowanych funkcjonariuszy kaliskiej policji. Policjanci postanowili sprawdzić co znajduje się w charakterystycznych płaskich opakowaniach.

Gdy podeszli do samochodu, poprosili 22-letniego kierowcę o dokumenty. Młody mężczyzna był mocno zdenerwowany i już podczas rozmowy przyznał, że w kartonach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Magazynier ze swojej pracy ukradł sprzęt o wartości 9 tysięcy złotych [KLIKNIJ]

 

Kolejną część kontrabandy odnaleźli w busie, który stał na posesji z której wyjeżdżał kierowca opla. Łącznie zabezpieczono ponad 220 tysięcy sztuk papierosów. 22-latek usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego.

 

- Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna - informuje mł.asp. Anna Jaworska -Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Na podstawie wyliczeń ustalono, że straty na jakie został narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniósłby blisko 200 tysięcy złotych.

Za te przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 4