› zwielkopolski24
14:07 / 09.10.2019

Podpalił dom i uciekł. Poszukiwania trwają już ponad 2 tygodnie

Podpalił dom i uciekł. Poszukiwania trwają już ponad 2 tygodnie

fot. KPP Międzychód

Wielkopolska. Nadal trwają poszukiwania Jacka D., mieszkańca wsi Kaplin (powiat międzychodzki), który miał podpalić dom jednorodzinny i zbiec z miejsca zdarzenia.

 

 

 

Ponad 2 tygodnie minęły odkąd międzychodzka policja rozpoczęła poszukiwania 60-letniego Jacka D. Mieszkaniec Kaplina miał w nocy z 22 na 23 września podpalić dom jednorodzinny, w którym znajdowali się ludzie.

Ogień ugasili sąsiedzi, którzy wezwali równiez strażaków. Jacek D. zbiegł do Puszczy Noteckiej i od tej pory służby nie mogą go namierzyć. 24 września szukało go 140 policjantów.

 

CZYTAJ TAKŻE: 22-letnia Francuzka idzie z wielbłądem przez Europę. Wykupiła go z cyrku [KLIKNIJ]

 

Mężczyzna pracował wiele lata jako drwal. Policja podejrzewa go o sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. W akcję poszukiwawczą były zaangażowane także policyjne psy patrolowo-tropiące oraz śmigłowiec.

 

- W sprawie zaangażowanych jest wiele osób ale i także sporo środków technicznych. Pomimo podjętych czynności do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu. Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców jak i do osób przejezdnych przez nasz powiat by zwrócili uwagę za tą osobą. Każda informacja mogąca przyczynić się do ustalenia miejsca, w którym może przebywać poszukiwany jest niezwykle ważna. Wszelkie informacje w tej sprawie, nawet anonimowo można przekazywać pod numer 95 748 8211, 510-064-738 lub 112 - informują policjanci.

 

Poszukiwania mają trwać aż nie przyniosą pozytywnego skutku.

 

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%