› zwielkopolski24
13:24 / 16.01.2019

Pijany z dożywotnim zakazem kierowania przewoził swoje dzieci

Pijany z dożywotnim zakazem kierowania przewoził swoje dzieci

fot. KMP w Koninie

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Koninie. Pijany z zakazem przewoził swoje dwie córki. Chciał ominąć policjantów.

 

 

Do sytuacji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w poniedziałek (14 stycznia) około godziny 16.00 na terenie Konina. Pełniący tam służbę policjanci zauważyli na drodze pojazd, który nie miał włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać kierowcę, jednak ten początkowo udawał, że nie widzi policjantów i spróbował ich ominąć. Finalnie jednak nie zdecydował się na ucieczkę.

Okazało się, że pojazdem kierował 36-letni mieszkaniec Konina, który posiada sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Oprócz tego mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdyby tego było mało, osboowym citroenem podróżowały także dwie córki mężczyzny w wieku 11 i 14 lat.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pijany i agresywny wójt zadzwonił pod 112 bez powodu [KLIKNIJ]

 

Dziewczynki zostały odebrane przez matkę, a 36-latek trafił na komendę, gdzie ponownie został zbadany jego stan trzeźwości. Następnie mężczyzna został zwolniony do domu.

Kierowca wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%