› zwielkopolski24
09:11 / 16.09.2019

Nietrzeźwi wpadli do wody. Świadkowie chcieli ich ratować

Nietrzeźwi wpadli do wody. Świadkowie chcieli ich ratować

fot. Adam Majewski/jarocinska.pl

Wielkopolska. Jarocin. Do dramatycznej sytuacji doszło w sobotę (14 września) w Roszkowie (powiat jarociński). Strażacy w akcji. 

 

 

 

 

W sobotę wieczorem, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał zgłoszenie o tonących osobach na zalewie w Roszkowie. Na miejsce wysłano patrol interwencyjny oraz jednostkę straży pożarnej. 

 

 

 Policja podała wstępne ustalenia odnośnie zdarzenia.

 

 - Dwóch mężczyzn będących w stanie nietrzeźwości płynęło łodzią po zalewie w Roszkowie.  W pewnym momencie łódź się wywróciła i osoby nią płynące wpadły do wody - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

 Z wstępnych informacji wynika, że na pomoc ruszyli im świadkowie zdarzenia. Niestety ich łódź w czasie wciągania jednego z mężczyzn również przewróciła się.  Wówczas w zimnej wodzie znalazły się 4 osoby.

 

Kiedy doszło do zdarzenia nad zalewem było sporo osób.  Portalowi udało się dotrzeć do świadków dramatycznej akcji.


 -  Zauważyliśmy, że przewróciła się łódka, na której płynęły dwie osoby. Obok nich przepłynęły dwie łodzie i nikt nie udzielił im pomocy.  Znajomi wsiedli do swojej łodzi i popłynęli w ich kierunku. Pierwszego mężczyznę wciągnęli na łódkę. W momencie podciągania drugiego łódź znajomych też się wywróciła i  już  cztery osoby były w wodzie – relacjonuje kobieta, które obserwowała akcję.

 


 Wtedy na pomoc ruszył mężczyzna z pontonem. Potem do akcji wkroczyła straż pożarna.

 


 Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia. Trwa  ustalanie, kto sterował łodzią.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%