› Aktualności
12:45 / 03.04.2019

Nie żyje Jerzy Mianowski. Kierował Stowarzyszeniem Prasy Lokalnej

Nie żyje Jerzy Mianowski. Kierował Stowarzyszeniem Prasy Lokalnej

fot. gloswagrowiecki.pl

Smutna informacja dla całego środowiska prasy lokalnej nie tylko w Wielkopolsce. „Dziś w wągrowieckim szpitalu zmarł redaktor naczelny Głosu Wągrowieckiego Jerzy Mianowski” – informuje na swojej stronie Głos.

 

Mianowski miał 70 lat. Zmarł w nocy z wtorku na środę po walce z ciężką chorobą. W ubiegłą niedzielę obchodził swój benefis 30-lecia pracy dziennikarskiej. W sali MDK odbyła sięz tej okazji wielka gala.

 

- Wielki smutek, żal, strata przyjaciela – napisał w komentarzu Waldemar Śliwczyński, redaktor naczelny Wiadomości Wrzesińskich.

 

Jerzy Mianowski kierował Głosem Wągrowieckim od momentu jego powstania. Pełnił też funkcję prezesa zarządu Wągrowieckiej Oficyny Wydawniczej sp. z o.o.

 

Kierował również pracami zarządu Stowarzyszenia Prasy Lokalnej z siedzibą w Poznaniu, którego biuro mieściło się w Wagrowcu. Spotkał się ze swoimi Czytelnikami jeszcze w niedzielę podczas uroczystej gali Głosu Wągrowieckiego.

 

Pogrzeb Jerzego Mianowskiego odbędzie się w sobotę 6 kwietnia, o godz. 13.00 na cmentarzu starofarnym w Wagrowcu. Ceremonia zostanie poprzedzona mszą świetą w kościele pw. św. Wojciecha o godz. 11.30.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%