› zwielkopolski24
14:03 / 09.03.2020

Mieli narkotyki za blisko 500 tys. zł. Wpadli podczas kontroli

Mieli narkotyki za blisko 500 tys. zł. Wpadli podczas kontroli

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

Wielkopolska. Komenda Powiatowa w Grodzisku Wielkopolskim. Zabezpieczono prawie 8 kilogramów amfetaminy, ponad 170 tabletek psychotropowych i kilogram marihuany. Policjanci zatrzymali 6 osób.

 

 

Funkcjonariusze policji z KPP w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali sześć osób w związku z przestępstwami narkotykowymi. Wpadli przez nadmierną prędkość. Do zatrzymania doszło podczas kontroli drogowej w środę (4 marca).

W ubiegłym tygodniu grodziscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca pojazdu był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Przyznał się do próby zabicia żony z kuszy. Grozi mu dożywocie [WIDEO][KLIKNIJ]

 

 

- Policjanci wylegitymowali pozostałych pasażerów. Zaraz potem przystąpili do szczegółowego sprawdzenia zawartości bagaży. Do działań włączył się Przewodnik Psa Służbowego wraz z psem policyjnym tresowanym do wykrywania zapachów narkotyków - relacjonuje oficer prasowy z KPP w Grodzisku Wielkopolskim. 

 

W bagażach policjanci ujawnili sporą ilość marihuany, amfetaminy oraz tabletek. Następnie ustalili miejsce pobytu osób, które posiadały przy sobie nielegalne substancje. Na terenie jednej z posesji w gminie Grodzisk Wielkopolski zabezpieczyli blisko 8 kilogramów amfetaminy, kilogram marihuany oraz 170 tabletek o działaniu psychotropowym.

 

Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na prawie pół miliona złotych. Łącznie w związku z tą sprawą zatrzymano 6 osób. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%