› zwielkopolski24
14:28 / 01.12.2017

Mężczyzna znaleziony na śmietniku bliski hipotermii. Uratowali go strażnicy

Mężczyzna znaleziony na śmietniku bliski hipotermii. Uratowali go strażnicy

fot. Materiały SM w Poznaniu

Wielkopolska. Poznań. Straż Miejska w Poznaniu. SM interweniuje. Strażnicy uratowali życie

Strażniczki referatu Nowe Miasto w Poznaniu otrzymały zgłoszenie od mieszkańca osiedla Oświecenia. Rozmówca wskazywał, że obok pojemników na śmieci, przy starych meblach, przebywają bezdomni.

Zgłoszenie nie wyróżniało się niczym od innych, jakie w sprawach bezdomnych przyjmują dyżurni straży miejskiej.

- Jednak coraz niższa temperatura powietrza, zwłaszcza nad ranem, nakazuje zachowanie czujności i natychmiastowe podjęcie interwencji. W ciągu kilku minut funkcjonariuszki były na miejscu – informuje rzecznik strażników.

Szybko okazało się, że obok pomieszczenia z pojemnikami na śmieci, są zgromadzone stare meble, które bezdomni wykorzystywali jako koczowisko.

- Jeden z mężczyzn siedział w fotelu, był roztrzęsiony, nie można było z nim nawiązać kontaktu. Strażniczki natychmiast wezwały pomoc medyczną, a do czasu przybycia karetki pogotowia okryły mężczyznę kocem termiczny, ograniczając dalszą utratę ciepła. Ratownik medyczny stwierdził u bezdomnego mężczyzny hipotermię - temperatura ciała spadła do 28 stopni osiągając stan zagrożenia życia. Bezdomny został przewieziony do szpitala – dodaje rzecznik.

To nie jedyna taka interwencja przeprowadzona przez strażniczki z Nowego Miasta. Kilka dni wcześniej, funkcjonariuszki również uratowały kobietę w stanie wychłodzenia organizmu.

Tym razem, będąc w rejonie ul. Wągrowskiej, przypadkowo usłyszały wołanie kobiety. Głos dobiegał z zarośli, z dala od zabudowań. Również tym razem konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego - temperatura ciała kobiety spadła do 30 ᵒC. Kobieta została przewieziona do szpitala.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%