› Aktualności
00:44 / 09.09.2017

Kradł z kont, trafił do kąta

Kradł z kont, trafił do kąta

fot. Fotolia.pl

Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który włamywał się na cudze konta bankowe i wykradł z nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Podejrzanego o przestępstwa finansowe zatrzymano w ...Warszawie. Mężczyzna już wcześniej miał na swym koncie wiele przestępstw. Kilka lat spędził w więzieniu.

- Pod koniec maja mieszkanka Rawicza powiadomiła policję, że z jej rachunku bankowego - bez jej wiedzy oraz zgody, ktoś wypłacił niemal 10 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci realizujący zadania związane z przestępczością gospodarczą. Szybko ustalili, że pieniądze te zostały przelane na inny rachunek. Dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy, środki na tym koncie zostały niezwłocznie zablokowane – mówi Beata Jarczewska z KWP.

4 września mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został zatrzymany na terenie firmy, w której pracował w Warszawie. Sprawca nie ukrywał zdziwienia z obrotu sytuacji. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzuty. 34-latek dokonał dziewięciu włamań do różnych rachunków bankowych, łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja są osoby z całego kraju - dodaje Beata Jarczewska.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%