› Kultura i Rozrywka
12:22 / 10.09.2017

Julia Pietrucha zagrała w Jarocinie. Co powiedziała o publiczności?

Julia Pietrucha zagrała w Jarocinie. Co powiedziała o publiczności?

fot. A. Andrzejewski

W Jarocińskim Ośrodku Kultury zagrała debiutująca w 2016 roku na scenie muzycznej Julia Pietrucha, znana nam dotychczas jako aktorka filmowa i teatralna. Koncert odbył się w ramach X Festiwalu Akademia Gitary.

Julia Pietrucha wykonała utwory ze swego debiutanckiego albumu „Parsley”. W muzyczną podróż jarocińską publiczność zaprosiła grając na ukulele - jedną z najmniejszych gitar świata. Podczas koncertu można było usłyszeć liryczne i delikatne nuty, ale także skoczne i radosne dźwięki nawiązujące do stylów muzycznych z lat 60-tych i 20-tych. Piosenkarka w czarodziejski sposób potrafiła wprowadzić nostalgiczny nastrój i pozwoliła przenieść się słuchaczom w rejony subtelnego zacisza. W innych utworach, w których dało się usłyszeć szum oceanu i śpiew ptaków, zarażała pozytywną energią.

Można było odnieść wrażenie, że wielu słuchaczy, którzy pojawili się w JOK-u, utwory Julii słyszeli po raz pierwszy. Dlatego początkowo kontakt między widownią a zespołem był raczej zdystansowany. Intensywność braw rosła natomiast z każdym kolejnym utworem. Julia Pietrucha i jej płyta „Persley” zdobyły uznanie jarocińskiej publiczności. Widownia podziękowała zespołowi owacjami na stojąco i okrzykami uznania.

Sama Julia Pietrucha w rozmowie z Gazetą Jarocińską przyznała, że początkowo wyczuwała pewną rezerwę ze strony publiczności. Ale tę barierę na szczęście obu stronom udało się przełamać. Wywiad z Julią Pietruchą w jednym z wrześniowych numerów Gazety Jarocińskiej.

Dziesiąta edycja Festiwalu Akademia Gitary to wydarzenie trwające 5 tygodni (sierpień-wrzesień) i obejmujące 100 wydarzeń w 50 miejscach w Wielkopolsce. W ramach przedsięwzięcia w Jarocinie odbył się: koncerty znanych gitarzystów i młodych talentów, warsztaty z gry na tym instrumencie, a także cykl filmowy „The Rolling Stones Olé, Olé, Olé!”. Uwieńczeniem wszystkich wydarzeń w naszym powiecie był koncert Julii Pietruchy.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5