› Aktualności
18:16 / 20.07.2018

Jarocińscy strażacy jadą do Szwecji pomagać gasić pożary lasów

Jarocińscy strażacy jadą do Szwecji pomagać gasić pożary lasów

fot. Marcin Woźniak

Tego jeszcze nie było. Jarocińscy strażacy jadą gasić pożary do Szwecji.

 


Od kilku dni media donoszą o pożarach lasów w środkowej Szwecji. Tamtejsze władze poprosiły o wsparcie. Polski rząd złożył ofertę pomocy.

 

 - Z jarocińskiej komendy jedzie ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym trzech strażaków. Nasz zastęp jest włączony do Międzynarodowego Modułu Gaszenia Pożarów Lasów z Ziemi - informuje st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

 

Jarocińscy ratownicy wyjechali po południu do Poznania. Teraz konwój Państwowej Straży Pożarnej  udaje się ze stolicy Wielkopolski do Świnoujścia. O godzinie 22.00 mają wyruszyć promem do Szwecji.


W skład grupy wchodzi prawie 140 strażaków oraz 44 pojazdy ratowniczo-gaśnicze.


 - W akcji gaszenia pożarów wezmą udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wesprą ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy).


Misja planowana jest na okres do 14 dni - czytamy w komunikacje prasowym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.   


Dla jarocińskich strażaków jest to pierwsza dyspozycja poza granicę kraju.  W ubiegłym roku dwa razy usuwali skutki nawałnicy poza terenem powiatu jarocińskiego. Pomagali mieszkańcom województw lubuskiego i kujawsko-pomorskiego [ZOBACZ TUTAJ].

W 2010 r. umacniali wały na Wiśle.

ZAŁADUNEK WOZÓW NA PROM - ZOBACZ wideo z serwisu remiza.pl

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%