13:28 / 17.01.2019

Jarocin murem za Owsiakiem. Będzie happening na rynku [ZOBACZ]

Jarocin murem za Owsiakiem. Będzie happening na rynku [ZOBACZ]

fot. Grafika: Błażej Ciesielski

Ponad 700 osób zareagowało na informację, a kilkuset naszych mieszkańców już zadeklarowało udział w happeningu „Jarocin murem za Owsiakiem”. Ta liczba wciąż rośnie [ZOBACZ AKCJA TUTAJ].

 

To reakcja na pytanie, które wczoraj zadaliśmy za pośrednictwem naszego fanpage, w odpowiedzi na prośby ze strony internautów, o możliwość zorganizowania w mieście spotkania i wyrażenia poparcia dla twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Wyjdźmy na ulice wszystkich miast, miasteczek, wiosek, wsi 20 stycznia o 20.00 i wyślijmy światełko do nieba!!!" – brzmi hasło.

 

Jak wiadomo Jurek Owsiak zapowiedział rezygnację z szefowania WOŚP krótko po tym, jak Polskę obiegła tragiczna informacja, że zmarł Paweł Adamowicz. W trakcie niedzielnego finału WOŚP prezydenta Gdańska zaatakował i śmiertelnie ranił 27-letni nożownik [ZOBACZ TUTAJ].

 

Tak naprawdę WOSP zaczęła grać podczas Festiwalu w Jarocinie w 1992 roku i to tu narodziła się ta wspaniała idea. Jesteśmy więc częścią historii tego przedsięwzięcia. Zwolennicy pomagania nie wyobrażają sobie grania bez Jurka Owsiaka.

 

W organizację happeningu w Jarocinie zaangażowali się między innymi Harcerze z Hufca ZHP, który był współorganizatorem również tegorocznego finału WOSP w Jarocinie.

 

Spotkajmy się wszyscy w najbliższą niedzielę 20 stycznia na rynku w Jarocinie o godzinie 20.00. Zabierzcie ze sobą znicze, świeczki (koniecznie z okapnikiem).

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

19
7
oceń tekst 26 głosów 73%