› Aktualności
18:36 / 30.09.2017

Dwóch mężczyzn wypadło z kajaka. Jednego nie odnaleziono

Dwóch mężczyzn wypadło z kajaka. Jednego nie odnaleziono

fot. OSP Włoszakowice/Facebook

Dwie osoby wypadły z kajaka, który wywrócił się na jeziorze Dominickim w Boszkowie (powiat leszczyński). Jedną udało się uratować, trwają poszukiwania drugiego mężczyzny.

Informację o zdarzeniu służby otrzymały przed godziną 17.00. W poszukiwaniach uczestniczy kilka zastępów straży pożarnej oraz dwie specjalistyczne grupy nurków.

Nie wiadomo, dlaczego kajak, którym płynęło dwóch mężczyzn wywrócił się. Jednego z nich uratował wędkarz. Trwają poszukiwania drugiego.

[AKTUALIZACJA]

Jednego z kajakarzy, 58-letniego mężczyznę, uratował przepływający nieopodal wędkarz. Drugi mężczyzna (49-latek) zaginął.  - Szukało go 28 strażaków, w działaniach brały udział dwie grupy wodno-nurkowe z Kościana i Poznania - relacjonuje aspirant Szymon Kurpisz, zastępca oficera prasowego leszczyńskiej straży pożarnej. Poszukiwania prowadzono przy użyciu sonaru - bez efektu.

Jak poinformowali ochotnicy z OSP Włoszakowice o godz. 20.40 - Działania na dzień dzisiejszy zostają przerwane bez efektu. W dniu jutrzejszym od ok. godziny 10:30 wznawiamy poszukiwania .

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%