Dlaczego warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy w Poznaniu?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy w Poznaniu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Różne

W dużych miastach, które z reguły charakteryzują się wyższym wskaźnikiem wypadków, coraz popularniejszy staje się kurs pierwszej pomocy. Poznań, jako jedno z wielu miast w Polsce, jest miejscem działania różnych instytucji zajmujących się prowadzeniem tego typu szkoleń. Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z KPP? Ile taki kurs kosztuje i jakie uprawnienia można zdobyć? Jakie zagadnienia poruszane są na szkoleniach?

 

Kurs pierwszej pomocy – Poznań – kto organizuje?

Organizacją cyklicznego szkolenia z pierwszej pomocy podjęło się www.centrumratownictwa.com, które zauważyło rosnące zapotrzebowanie na tego typu kurs. Potrzeba nauki pierwszej pomocy wynika z dynamicznego rozwoju przemysłowego Poznania, powiększającej się infrastruktury, a co za tym idzie, większym prawdopodobieństwem wypadków. Instytucja realizuje kurs pierwszej pomocy w trybie weekendowym, dzięki czemu uczestnicy mogą pogodzić życie zawodowe z potrzebą zwiększania swoich kompetencji. Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy został opracowany w taki sposób, by uczestnicy mogli na bazie organizowanych zajęć oraz materiałów pomocniczych zdobyć jak najszerszą wiedzę i umiejętności niezbędne do ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

 

Kto prowadzi kurs pierwszej pomocy?

Każde szkolenie z KPP prowadzone jest przez zespół specjalistów w swojej dziedzinie. Podczas zajęć swoją wiedzą z kursantami dzielą się lekarze, ratownicy medyczni oraz psycholodzy. Są to osoby, które w swojej pracy zawodowej niemal codziennie mają do czynienia z niebezpiecznymi wypadkami. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rzetelna wiedza pozwala w najwyższym stopniu przeszkolić uczestników kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy – kto może się zapisać?

Kwalifikowana pierwsza pomoc to wiedza i umiejętności, które może posiąść każdy. Szkolenie skierowane jest do osób prywatnych, które mają świadomość tego, że niebezpieczny wypadek może zdarzyć się w każdych okolicznościach: w trakcie dojazdu do pracy, na zakupach, a nawet w domu. Kurs KPP to także oferta dla przedsiębiorstw. W szkoleniu może uczestniczyć przełożony, który następnie przekaże swoją wiedzę pracownikom lub podwładni, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe. Oczywiście w grupie osób zainteresowanych szkoleniami nie może zabraknąć służb mundurowych, takich Policji, Straży Pożarnej czy Wojska.

 

Kwalifikowana pierwsza pomoc – do czego uprawnia kurs?

Zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym każdy uczestnik szkolenia KPP ma szansę uzyskać tytuł „Ratownika”. Warunkiem jest pozytywne zaliczenie części teoretycznej oraz praktycznej egzaminu państwowego. Uprawnienia ważne są przez okres trzech lat od ich otrzymania.

 

Ile trwają szkolenia z pierwszej pomocy?

Szkolenie z pierwszej pomocy w Poznaniu podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną, z czego część praktyczna obejmuje 41 godzin, a cały kurs trwa w sumie 66 godzin. Harmonogram kursu ułożony jest w taki sposób, by zajęcia teoretyczne i praktyczne były prowadzone naprzemiennie. Dzięki temu kursanci po zaznajomieniu się z danym tematem mogą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Taki system nauczania przynosi szybkie efekty – uczestnicy znacznie szybciej przyswajają nowo zdobytą wiedzę.

 

Jak wygląda harmonogram szkolenia KPP?

Oczywiście zasady udzielania pierwszej pomocy są obszernie opisane w internecie, czego przykładem jest strona https://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/bipkod/051/004, jednak niczego nie zastąpi praktyka. Podczas 41 godzin zajęć praktycznych uczestnicy szkolenia dowiadują się, jak reagować w przypadku rozpoznania różnego rodzaju symptomów chorobowych, możliwych urazów ciała oraz zostają zapoznani z metodami użycia sprzętu ratującego życie. Ponadto omówione zostają kwestie prawne związane z organizacją ratownictwa medycznego oraz sposoby udzielania wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE