› zwielkopolski24
10:24 / 15.01.2019

Czteromiesięczna dziewczynka nie żyje. Rodzice byli pijani

Czteromiesięczna dziewczynka nie żyje. Rodzice byli pijani

fot. Pixabay

Wielkopolska. Nie żyje czteromiesięczne dziecko. Rodzice byli pod wpływem alkoholu i niewłaściwie opiekowali się chorą dziewczynką. Usłyszeli zarzuty.

 

 

Do tragedii doszło w piątek (4 stycznia) w Ostrowie Wielkopolskim. W jednym z ostrowskich domów nad ranem zmarła czteromiesięczna dziewczynka. Jej rodizce usłyszeli zarzuty niewłaściwej opieki.

 

- Niewątpliwie stan zdrowia dziecka, już od urodzenia, był trudny i ten stan wymagał szczególnej atencji ze strony rodziców i to przez cały czas. W ocenie prokuratora stan nietrzeźwości, który stwierdzono rano w piątek, w okolicy godziny 10.00 potwierdza, że ta opieka w tym okresie kiedy doszło do zgonu była niewystarczająca do zapewnienia dziecku bezpieczeństwa – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim dla portalu infostrow.pl.

 

Okazało się, że para w momencie przybycia na miejsce pogotowia była pod wpływem alkoholu. 35-letni mezczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego 27-letnia partnerka ponad pół promila. Rodzice oprócz zmarłem dziewczynki mają jeszcze troje dzieci, w tym najstarsze w wieku 7 lat.

Jak informuje portal infostrow.pl, rodzina była pod stałą opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Czy zgon dziewczynki można bezpośrednio wiązać z nieodpowiedzialnością rodziców? O tym zadecydują wyniki badań histopatologicznych, bakteriologicznych i badania krwi, które zlecił prokurator.

Rodzice zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich dozór policyjny.


 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%