› Aktualności
12:06 / 20.09.2018

Chciał sobie kupić telefon. Ukradł pieniądze ze składek wiernych

Chciał sobie kupić telefon. Ukradł pieniądze ze składek wiernych

fot. KPP Piła

Wielkopolska. Kronika Policyjna. Policja Wielkopolska. Wielkopolska Kronika Policyjna

Potrzebował pieniądze na nowy telefon. Postanowił… okraść kościół ze składek wiernych. Do takiej sytuacji doszło w Łobżenicy w powiecie pilskim.

 

Jak informuje miejscowa komenda do zdarzenia doszło w połowie września. Policjanci z posterunku w Łobżenicy ustalili, że nieznany sprawca wszedł na teren zakrystii - jak to określa policja - jednego z obiektów sakralnych znajdujących się na terenie powiatu pilskiego - i ukradł pieniądze w kwocie blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o popełnieniu przestępstwa, rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

 

- Mundurowi szczegółowo analizowali każdą uzyskaną informację, a dodatkowo dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, spowodowało, że policjanci szybko wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. 17 września br. funkcjonariusze zatrzymali amatora cudzego mienia w szkole mieszczącej się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – informuje miejscowe KPP.

 

Młody mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i co ciekawe - oświadczył, że ukradł pieniądze, ponieważ chciał kupić sobie nowy telefon. - Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy. 18-latek miał schowaną gotówkę w częściach garderoby, plecaku oraz piórniku. Zatrzymany to 18-letni mieszkaniec gminy Łobżenica - dodaje rzecznik.

 

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%