› Społeczeństwo
14:17 / 07.09.2020

Chciał przejechać funkcjonariusza. Chwilę później uderzył policjantkę drzwiami

Chciał przejechać funkcjonariusza. Chwilę później uderzył policjantkę drzwiami

fot. KPP Gniezno

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Mężczyzna podczas próby zatrzymania próbował przejechać policjanta. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

 

 

 

Do groźnego zdarzenia doszło w środę (2 września) na terenie Gniezna. Przed godziną 14.00 nieopodal ulicy Kostrzewskiego policjanci zauważyli samochód osobowy, który postanowili zatrzymać do kontroli.

Jednak pomimo włączeniu przez policjantów sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, kierowca nie miał zamiaru się zatrzymywać. Zamiast tego podjął próbę przejechania policjanta. W ostatniej chwili funkcjonariuszowi udało się odskoczyć unikając potrącenia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje motocyklista. Mężczyzna uderzył w znak [KLIKNIJ]

 

Policjanci szybko weszli do radiowozu i ruszyli za kierowcą osobówki. Mężczyzna uciekał z prędkością powyżej 140 km/h zjeżdżając na pobocze podczas wyprzedzania innych pojazdów. Po kilkuset metrach, uciekinier zatrzymał auto i uderzył drzwiami w nadbiegającą policjantkę. Następnie rzucił się w pieszą ucieczkę. Po krótkim pościgu wpadł w ręce stróżów prawa. Zatrzymanemu pobrano krew do badań.

Policjantka uderzona drzwiami obniosła niewielkie obrażenia ciała.

Groźnym kierowcą okazał się być 37-letni mieszkaniec Gniezna. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia więzienia.

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%