› Aktualności
08:37 / 02.10.2017

Będzie można normalnie jeździć. Estakada prawie gotowa

Będzie można normalnie jeździć. Estakada prawie gotowa

fot. Radio o

Dobra, by nie napisać wspaniała, informacja dla wszystkich, którzy jeżdżą codziennie z, i do Poznania, „jedenastką”.

Drogowcy ostrożnie informowali, że jeżeli pogoda dopisze to estakada katowicka może zostać oddana do użytku w październiku.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem kierowcy w końcu będą mogli w pełni korzystać z „wylotówki” z Poznania. Jak informuje portal epoznan.pl od wtorku rozpoczną się testy obciążeniowe, które przeprowadzi zespół specjalistów Politechniki Poznańskiej pod kierownictwem prof. Arkadiusza Madaja . Zaplanowano je na wtorek, 3 października.

- Próby rozpoczną się od obciążenia statycznego, podczas którego zostaną wykonane pomiary dla kilku ustawień obciążenia w różnych miejscach obiektu. Maksymalnie w jednym czasie na obiekt wjedzie 6 ciężarówek o łącznej masie około 200 ton. Głównym elementem badań będą ugięcia obiektu, które powinny ograniczyć się do 11mm. Obciążenie zostało tak dobrane, aby podczas próbnego obciążenia statycznego wywołać około 90% wartości sił wewnętrznych od normowego, charakterystycznego obciążenia klasy A, na który zaprojektowano ustrój nośny obiektu -wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ponadto testowany będzie m.in. wpływ obciążenia dynamicznego na konstrukcję estakady, kontroli poddawane będą również podpory.

Jeśli testy wypadną pomyślnie, kolejnym krokiem będzie złożenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Jeśli formalności uda się dopełnić w najbliższych dniach, to jest szansa, że obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku,

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%