› Sport i rekreacja
10:59 / 21.01.2019

Będą walczyć o zwycięstwo i zdrowie dzieci

Będą walczyć o zwycięstwo i zdrowie dzieci

fot. gostynska.pl

Jeszcze głośniej niż dotychczas będzie podczas V Mistrzostw Polski Halowej Piłki Nożnej, które niebawem odbędą się w Gostyniu. Nie tylko za sprawą sportowych emocji, ale akcji charytatywnej, która w tym roku będzie zakrojona na szeroką skalę. Równie wielkie jak skala, będą nagrody przeznaczone do licytacji.

 

Te mistrzostwa, to największy turniej futsalu w Polsce, który odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 1-3 lutego i 8-10 lutego. W zeszłym roku na boisku na hali gostyńskiej ogólniaka zagrało 40 drużyn. W turnieju mogą wziąć udział zespoły futsalowe, halowe, a także zespoły z boisk trawiastych, których gracze na co dzień grają maksymalnie w III lidze OZPN, również drużyny niezrzeszone, tzw. „drużyny turniejowe”, nie grające na co dzień w ligach halowych. 

Podczas mistrzostw zbierane będą środki na windę dla Mikołaja z Piasków (pow. gostyński), który choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. W zeszłym roku udało się uzbierać kwotę 9 200 zł. W tym roku mobilizacja i ogrom ludzi, chcących pomóc, pozwala myśleć o przebiciu zeszłorocznego wyniku.

- Jak zwykle z „Tęczową Armią” będziemy zbierać charytatywnie pieniądze. Jeśli podczas mistrzostw uda się uzbierać kwotę, która pozwoli zakończyć zbiórkę dla Mikołaja, to pozostałe pieniądze przekażemy na malutkiego Dawidka Napierałę z Dolska, który choruje na rzadką chorobę o nazwie „Klątwa Ondyny”, która powoduje, że zapadnięcie w sen może zabić. W Polsce z taką chorobą żyje tylko 20 osób, na świecie 300 – mówią Mateusz Gendera i Adam Świerzewski, organizatorzy imprezy.

Dodają, że zebrali masę świetnych pamiątek z podpisami znanych sportowców, które będą licytowane przed mistrzostwami, a finał licytacji odbędzie się 10 lutego na finałowym dniu Mistrzostw.

- Mamy m.in koszulkę z podpisami wszystkich zawodników Korony Kielce podarowaną przez Bartka Rymaniaka, koszulkę z podpisami Cracovii Kraków, piłkę z podpisami Lecha Poznań, rękawice z podpisem Marcina Różalskiego, złoty medal drużyny juniorów z 2015 roku Betard Sparty Wrocław, piłkę ręczną z podpisem Artura Siódmiaka czy podarowaną koszulkę Liverpoolu od Piotra Jankowiaka i wiele, wiele innych – dodają.

Wszystkie przedmioty do licytacji można znaleźć na stronie www.pomoc.ligihalowe.pl.

 

Plan rozgrywek znajdziecie na gostynska.pl - TUTAJ.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%