12:51 / 18.01.2019

23-latek pędził na "sześćdziesiątce" ponad 160 km/h

23-latek pędził na

fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. Komenda Powiatowa w Ostrowie Wielkopolskim. 23-letni pirat drogowy pędził ponad 160 km/h przy ograniczeniu do sześćdziesięciu.

 

 

Do zatrzymania młodego amatora szybkiej jazdy doszło w środę (16 stycznia) na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze drogówki, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem pełnili służbę na terenie gminy Nowych Skalmierzyc.

Około godziny 10.00 zauważyli opla insignię, który jechał z nadmierną prędkością. Policyjny viedorejestrator wskazał, że kierowca osobówki jechał ponad 160 km/h.

 

CZYTAJ TAKŻE: Usiadł za kółkiem z trzema promilami alkoholu i uciekał przed policją [KLIKNIJ]

 

Okazało się, że za kółkiem opla siedział 23-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci ukarali nierozsądnego kierowcę 10 punktami karnymi oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

- Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów - ostrzegają ostrowscy policjanci.

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%