› zwielkopolski24
13:26 / 15.01.2020

Zobacz jak TIR wjechał pod pociąg Intercity. Ucierpiało pięć osób [WIDEO]

Zobacz jak TIR wjechał pod pociąg Intercity. Ucierpiało pięć osób [WIDEO]

fot. PKP

Wielkopolska. Niebezpieczny wypadek na przejeździe kolejowym. Sceny niczym z filmu. PKP udostępniło nagranie.

 

 

 

We wtorek (7 stycznia) na przejeździe kolejowym między Zbąszyniem i Nowym Tomyślem doszło do dramatycznych scen z udziałem ciężarówki i pociągu.

 

PKP udostępniło nagranie, na którym widać jak kierowca samochodu ciężarowego staranował rogatki i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg INTERCITY jadący z Berlina do Warszawy Wschodniej. Maszynista nie miał szans żeby wyhamować przed samochodem.

 

- Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi - mówił oficer prasowy straży pożarnej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński, czytamy na tvn24.pl.

 

CZYTAJ TAKŻE: Makabryczny wypadek na budowie. Mężczyzna zginął pod żwirem [KLIKNIJ]

 

Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna tłumaczył się, że podczas zdarzenia został oślepiony przez słońce, przez co nie zauważył szlabanu.

W wypadku ucierpiało dwóch maszynistów oraz trzech pasażerów pociągu relacji Berlin - Warszawa Wschodnia.

 

- W wyniku zderzenia uszkodzona została naczepa z przewożoną koparką, przód elektrowozu, infrastruktura kolejowa w obrębie przejazdu kolejowego, trakcja elektryczna i podkłady kolejowe na odcinku około 400 metrów - napisano w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

 

 

 

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%