› zwielkopolski24
16:42 / 02.12.2019

Zobacz, gdzie będzie można szybciej wyrobić paszport!

Zobacz, gdzie będzie można szybciej wyrobić paszport!

fot. Pixabay

Wielkopolska. W Środzie Wielkopolskiej zostanie uruchomiony punkt składania wniosków o wydanie paszportu.

 

 

 

W czwartek (28 listopada) Wojewoda Wielkopolski oraz Powiat Średzki podpisali porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie prowadzenie terenowego punktu paszportowego.

 

Punkt ma zostać uruchomiony w Środzie Wielkopolskiej w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania. Będzie to 10 tego typu lokalizacja na terenie województwa wielkopolskiego, w której będzie można złożyć wniosek o wydanie dokumentu paszportowego oraz odebrać gotowy paszport.

Obecnie takie instytucje są prowadzone w Poznaniu, Koninie, Lesznie, Kaliszu, Pile, Ostrowie Wielkopolskim, a także w Nowym Tomyślu, Szamotułach oraz Gnieźnie.

 

CZYTAJ TAKŻE: UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO. Zjechał rowerem ze schodów na dworcu... [KLIKNIJ]

 

Punkt w Środzie Wielkopolskim ma wypełnić lukę w alokacji miejsc obsługi klienta w sprawach paszportowych w rejonach położonych na wschód od Poznania. Spowoduje to, że klienci z powiatu średzkiego, śremskiego, jarocińskiego czy też wrzesińskiego będą mogli złożyć wnioski bliżej swojego miejsca zamieszkania. Dotychczas robili to w Oddziale Paszportów w Poznaniu lub w Kaliszu. Sprawi to również rozładowanie kolejek w tych oddziałach.

 

Szacuje się, że w punkcie paszportowym w Środzie Wielkopolskiej będzie przyjmowanych około 1000 wniosków paszportowych miesięcznie.

Do końca października 2019 r. w Wielkopolsce złożonych zostało ponad 134.000 wniosków o wydanie paszportu. W całym roku ubiegłym 130.000.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%