› Aktualności
22:47 / 09.02.2018

Wypadek w zakładzie. Mężczyzna chciał naprawić maszynę. Zginął przygnieciony

Wypadek w zakładzie. Mężczyzna chciał naprawić maszynę. Zginął przygnieciony

fot. Uniwersalne portalu

Wielkopolska. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło na terenie jednej z firm. 52-letniego pracownika zakładu przygniótł element naprawianej maszyny.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem 8 lutego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Śremie został powiadomiony o tym, że na terenie jednej z firm doszło do wypadku przy pracy.

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec Śremu, będący pracownikiem firmy, dokonywał naprawy urządzenia na terenie zakładu i został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała – informuje Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Policja powiadomiła o zdarzeniu prokuratora i Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli niezbędną dokumentację.

- Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie – dodaje rzecznik.

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%