› Motoryzacja
12:26 / 03.04.2018

Wiózł dzieci autobusem z urwanym amortyzatorem

Wiózł dzieci autobusem z urwanym amortyzatorem

fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Jak potrzebne są kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu świadczy ten przypadek zatrzymanego przez inspektorów autobusu. Pojazd, którym wieziono dzieci, był w opłakanym stanie technicznym.

 

 

Właśnie mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci inspektorzy z leszczyńskiego oddziału WITD w Poznaniu nasilili kontrole autobusów przewożących uczniów z okolicznych szkół do kina.

Jak podkreśla rzecznik - głównym celem przeprowadzonej 28 marca 2018 roku akcji było wyeliminowanie z ruchu autobusów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

 

- Inspektorzy poddali między innymi kontroli autobus lokalnego przewoźnika. Szczegółowa weryfikacja ujawniła wiele nieprawidłowości odnośnie do jego stanu technicznego: urwane mocowanie amortyzatora w zawieszeniu po lewej stronie oraz nadmierną korozję elementów mocowania amortyzatora z prawej strony – wylicza WITD.

 

Inspektorzy nie dopuścili już zdezelowanego autokaru do dalszej jazdy. Kierowca stracił nie tylko dowód rejestracyjny. Będzie musiał też uiścić wysoki mandat i zapewne zapłacić za podmianę.

- Dzieci powróciły do domu autobusem podstawionym przez innego przewoźnika - dodaje WITD.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5