› Sport i rekreacja
10:26 / 29.10.2019

W jakim składzie Ostrovia powalczy o żużlową Ekstraligę?

W jakim składzie Ostrovia powalczy o żużlową Ekstraligę?

Choć TŻ Ostrovia przegrała baraż ze Stalą Gorzów, to jednak cały sezon był dla nich naprawdę bardzo dobry. Nic więc dziwnego, że w klubie żużlowym z optymizmem patrzą w przyszłość i chcą utrzymać naprawdę mocny skład.

 

O tym, że żużel w Polsce trzyma się mocno, niech świadczy fakt, że mistrz świata Bartosz Zmarzlik broni barw drużyny, która walczyła w barażu o pozostanie w elicie. Zgodnie z oczekiwaniami Stal Gorzów nie dała praktycznie żadnych szans drugiej drużynie Nice 1. Ligi Żużlowej. Na uwagę zwraca jednak fakt, że zespół z Ostrowa Wielkopolskiego dopiero w barażowym meczu doznał pierwszej i jedynej w całym sezonie porażki przed własną publicznością. Nic więc dziwnego, że nikt w klubie nie zalewa się łzami, bo świat tak naprawdę się nie zawalił. Najważniejszą kwestią będzie wyciągnięcie wniosków i zbudowanie mocnego składu.

Doświadczeni żużlowcy zostają   

W głowach działaczy Ostrovii od dawna tkwił pomysł na żużlową drużynę w nowym sezonie. Pierwszym punktem tego planu było oczywiście zatrzymanie dwóch polskich i zarazem bardzo doświadczonych żużlowców. Mowa o Grzegorzu Walasku i Tomaszu Gapińskim. Władze TŻ Ostrovii bardzo szybko dały do zrozumienia, że są po słowie z oboma zawodnikami. W nowym sezonie nadal w barwach ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego mają jeździć także dwaj obcokrajowcy – Duńczyk Nicolai Klindt oraz Australijczyk Sam Masters. Trwają rozmowy w tej sprawie, bo obaj wzbudzają zainteresowanie innych żużlowych klubów. To był fundament, ale nie wszystkie plany udało się zrealizować.

Nieudane podchody transferowe w żużlu

Koniec sezonu na żużlu oznaczał wzmożone rozmowy pomiędzy klubami a zawodnikami. Sztuka negocjacji do łatwych nie należy, o czym przekonali się właśnie w Ostrowie. Według wielu źródeł chciano, aby w TŻ w nowym sezonie jeździli Norbert Kościuch i Kai Huckenbeck. Kościuch miał być jednym z liderów drużyny w 2020 roku. Do rozmów miało dojść, ale ostatecznie sam żużlowiec zrezygnował z propozycji Ostrovii. Temat Niemca Huckenbecka także spalił na panewce.

Kogo jeszcze potrzebuje Ostrovia?

Na pewno jeszcze jednego seniora. Być może w żużlowym zespole z Ostrowa pozostanie Aleksandr Łoktajew. Rosjanin w sezonie regularnym nie do końca przekonywał, ale swoją postawą w rewanżowym meczu barażowym ze Stalą Gorzów dał jasny sygnał, że stać go na bardzo wiele i może pomóc Ostrovii w sezonie 2020. Nic więc dziwnego, że ostatecznie działacze klubu z Wielkopolski usiądą do rozmów kontraktowych z Rosjaninem. Pozostaje jeszcze kwestia juniorów. Marcin Kościelski nie będzie już spełniał wieku młodzieżowca, a do Stali Gorzów wraca Kamil Nowacki. Działacze TŻ Ostrovii będą więc mieli pole do popisu. Tak czy owak TŻ Ostrovia powinna w kolejnym sezonie być bardzo mocną drużyną i podejmie kolejną próbę awansu do żużlowej Ekstraligi. Czy z powodzeniem, o tym przekonamy się za niespełna rok.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%