› Aktualności
07:16 / 19.10.2018

Uratował życie koledze z wojska. Został wyróżniony przez ministra

Uratował życie koledze z wojska. Został wyróżniony przez ministra

fot. Materiały jednostki wojskowej w Jarocinie

Jarocin. 16. jarociński batalion remontu lotnisk. Ministerstwo obrony.

 


Takich ludzi nam trzeba!!!! Ofiarnych, niosących pomoc i... życie!  - taką informację zamieściła na swoim fanpage jarocińska jednostka wojskowa. 

 

O co chodzi? Jarociński żołnierz kpr. Paweł Wachsman  najpierw uratował życie  młodemu mężczyźnie a teraz został uhonorowany przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. We wrześniu żołnierz przebywał na szkoleniu w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.

-  Podczas porannej zaprawy zauważył zasłabnięcie jednego z współuczestników kursu. Po stwierdzeniu zatrzymania akcji serca, niezwłocznie przystąpił do resuscytacji, przywracając w ten sposób funkcje życiowe. Okazana pomoc przeprowadzona została w sposób bardzo profesjonalny i w efekcie uratowała życie żołnierza -  informuje jednostka.


Dwa dni temu za swoją postawę  kpr. Paweł Wachsman z Jarocina został wyróżniony przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.

Żołnierza uhonorowano podczas trwającego w Łasku "Projektu Wojownik",

 

 W lipcu 12-latek z Jarocina stał się bohaterem mediów ogólnopolskich po tym, jak ruszył na ratunek koledze, który zaklinował się w tunelu na placu zabaw [ZOBACZ TUTAJ]         

 

 

 

 

 

 

 

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%