› Aktualności
16:33 / 30.09.2019

Ukradli 300 tysięcy złotych. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu

Ukradli 300 tysięcy złotych. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ukradli 300 tysięcy złotych. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu.


 

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie wielu kradzieży z włamaniami, Mężczyźni zostali skierowani do aresztu na trzy miesiące, ale ich kara może wynieść zdecydowanie więcej.


 

- Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do sklepów spożywczych na terenie naszego miasta i powiatu. Kryminalni wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie przesłuchano też wielu świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże są 22 i 50-latek z Ostrowa Wlkp – mówi Przemysław Jankowski z ostrowskiej policji.


 

CZYTAJ TAKŻE: Zamiast 500+ możesz dostać 1500 zł. Ostatnia szansa na złożenie wniosku [KLIKNIJ]

 

Złodzieje dokonywali kradzieży w powiatach ostrowskim, kaliskim, kępińskim, oleckim i pleszewskim. Straty oszacowane po zsumowaniu wszystkich kradzieży wynoszą 300 tysięcy złotych


 

- Mężczyźni działali od początku września ubiegłego roku, okradali sklepy, markety, restauracje. Ich łupy to głównie alkohol, wyroby tytoniowe. Przestępcy włamali się też do sklepu jubilerskiego skąd skradli biżuterię o wartości ponad 150 tysięcy złotych – kontynuuje Jankowski


 

Na wniosek Policji i Prokuratury mężczyźni zostali skierowani przez sąd do aresztu na razie na trzy miesiące. Po usłyszeniu wszystkich zarzutów grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%