› zwielkopolski24
16:15 / 30.04.2019

Prognoza pogody na długi weekend majowy [ZOBACZ]

Prognoza pogody na długi weekend majowy [ZOBACZ]

fot. Pixabay

Wielkopolska. Majówka 2019. Jaka pogoda na majowy weekend? Prognoza długoterminowa.

 

 

 

 

Niestety istnie letnia temperatura, która dała o sobie znać parę dni temu nie powróci podczas długiego majowego weekendu. Prognoza pogody może pokrzyżować plany osobom, które planowały rozpalić grilla ze znajomymi na działce lub chcieli wybrać się na przejadżkę rowerem. Maj powita nas bowiem niskimi temperaturami, wiatrem, a nawet deszczem i burzami. Poniżej przedstawiamy prognozę pogody dla Wielkopolski na najbliższe dni. 

 

Środa, 1 maja 2019, Święto Pracy

W Święto Pracy termometry na terenie Wielkopolski będą wskazywać około 17-18 stopni Celsjusza w dzień oraz około 6 stopni w nocy. W dzień mogą nastąpić także przejściowe zachmurzenia.

 


źródło: screenshot/pogodynka.pl

 

Czwartek, 2 maja 2019, Święto Flagi RP

Drugiego maja nie ma co liczyć na diametralne ocieplenie i zamiast okularów przeciwsłonecznych mogą przydać się parasole. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w Poznaniu w dniu Święta Flagi RP słupki rtęci wskażą 14 stopni Celsjusza. Oprócz tego możliwe są przelotne opady deszczu.

 


źródło: screenshot/pogodynka.pl
 

 

CZYTAJ TAKŻE: Wiatr porwał w powietrze metalowy garaż oraz betoniarkę [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

Piątek, 3 maja 2019, Narodowe Święto Trzeciego Maja

Tego dnia zgodnie z prognozami opady mogą wystąpić w całym kraju. W niektórych częściach Polski mogą pojawić się także burze. Temperatura w piątek na terenie Wielkopolski będzie wynosiła 11 stopni Celsjusza.

 


źródło: screenshot/pogodynka.pl
 

 

4 i 5 maja (sobota i niedziela)  
 

- Jest to już dość odległy termin, ale wiele wskazuje na to, że od soboty czeka nas jeszcze większe ochłodzenie. Koniec tygodnia zapowiada się także pochmurno i deszczowo. W sobotę deszcz będzie padał praktycznie w całym kraju, w niedzielę powinno być go nieco mniej – jest też większa szansa na przejaśnienia. Temperatura w najcieplejszym okresie dnia wyniesie zaledwie od 6°C do 10°C, w niedzielę na Podhalu wyniesie tylko 3°C. Poza deszczem nie można wykluczyć miejscami opadów deszczu ze śniegiem, a w górach i na obszarach podgórskich śniegu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich - informuje synoptyk Szymon Ogórek.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%