› Aktualności
14:05 / 04.07.2019

Pożar zboża na pniu. Strażacy w akcji

Pożar zboża na pniu. Strażacy w akcji

fot. Pan Roman, Wielkopolska na Sygnale 112

O blisko 50 procent wzrosła liczba pożarów na terenie powiatu jarocińskiego w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Strażacy i leśnicy apelują o szczególną ostrożność w czasie pobytu w lesie czy w trakcie prac polowych [ZOBACZ TUTAJ]

 

Jarocińscy ratownicy otrzymali wezwanie na teren powiatu krotoszyńskiego. W Wałkowie pali się zboże na pniu. Tam do działań skierowano JRG Jarocin, OSP Golina.

 

 

Kolejne zastępy ratowników udają się na teren gminy Książ Wielkopolski tam też pożar wybuchł na polu.

 

Osiem godzin gaszono pożar trawy i podkładów kolejowych w minioną niedzielę. Żywioł wywołał poruszenie wśród mieszkańców miasta, bo dym było widać z kilkunastu kilometrów, a silny wiatr, popiół i nadpaloną trawę przenosił na ulicę Wrocławską Z płomieniami walczyło 77 strażaków. Najprawdopodobniej trawa zajęła się od iskry z hamującego pociągu [ZOBACZ TUTAJ]

[AKTUALIZACJA]


Słoma po kombajnie pali się w Panience. Do akcji gaśniczej skierowano pięć zastępów: 2 JRG Jarocin, OSP Góra, OSP Nosków i OSP Jaraczewo.       

 

POŻARY W WIELKOPOLSCE - ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7