› zwielkopolski24
11:04 / 27.02.2018

Oficjalnie był na urlopie, ale postanowił pracować. Wyjazd na drogę, był błędem

Oficjalnie był na urlopie, ale postanowił pracować. Wyjazd na drogę, był błędem

fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Kontrole. Kierowcy.

Ten kierowca z pewnością mocno żałuje, że postanowił spędzać urlop pracując. Gdyby tylko dopełnił formalności…

 

 

„Bywa i tak, że jak będziesz jechał bez karty kierowcy i w dodatku podczas urlopu, skontrolują Cię „krokodyle”. Nie warto. Jak masz urlop kierowco, to korzystaj i nabieraj sił, a nie trać na mandaty” – przypomina Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

Zaczęło jak zwykle od rutynowej kontroli kaliskiego patrolu WITD. Inspektorzy zauważyli w Bożacinie (powiat krotoszyński) czteroosiową wywrotkę z ziemią. Uwagę mundurowych przykuł transport ziemi, która nie była przykryta plandeką.

 

- Inspektorzy postanowili zatrzymać pojazd i przekonać kierowcę o konieczności zabezpieczenia ładunku sypkiego. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca jechał bez karty w tachografie - informuje WITD. - Z protokołu przesłuchania świadka wyszło na jaw, że w dniu kontroli i w poprzednich trzech dniach kierowca przebywał na zaległym urlopie wypoczynkowym i dodatkowo wykonywał jeszcze pracę w przedsiębiorstwie.

 

Urlopującego w pracy kierowcę na miejscu ukarano mandatem w wysokości ponad 2.150 zł. To nie koniec problemów, bo wobec przewoźnika zostało również wszczęte postepowanie administracyjne, które jak wylicza WITD, jest zagrożone karą grzywny sięgającą nawet 6 tys. zł.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 3