› zwielkopolski24
09:54 / 08.01.2020

Nurek głębinowy zginął podczas eksploracji we Francji

Nurek głębinowy zginął podczas eksploracji we Francji

fot. jarocinska.pl

Wielkopolska. Do śmiertelnego wypadku doszło w trakcie nurkowania jaskiniowego w Bestouan (Francja). Niestety potwierdziły się informacje, że zginął mieszkaniec Jarocina (powiat jarociński). Dariusz Ostojski.

 

 

 

 

Bestouan to jaskinia nadmorska, wejście znajduje się w dnie morskim, a nurkowanie rozpoczyna się z plaży miejskiej w Casiss. 

 

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Jarociniak nurkował we Francji razem z grupą innych pasjonatów tego sportu. Jak informuje serwis http://jollydiver.com/ 41-letni mężczyzna pozostał w jaskini. Około godziny 17 zostały powiadomione służby. Na miejsce przybyło około 30 strażaków oraz wsparcie z francuskiej grupy ratownictwa jaskiniowego.

 

Doświadczony nurek, jakim był mieszkaniec Jarocina, dzień wcześniej (5 stycznia) wykonał zejście na 118 m we francuskiej jaskini Goul du Pont.  Informacja o tym osiągnięciu jest ostatnią na jego profilu społecznościowym.

 

Ciało zostało odnalezione dzisiaj ok. 1 w nocy po sześciu godzinach poszukiwań około 300-400m od wejścia do jaskini. Zwłoki zostały wydobyte. Okoliczności śmierci nurka jaskiniowego nie są znane.  Być może pomoże je wyjaśnić sekcja zwłok, którą przeprowadzono dzisiaj w Marsylii.

 

O Dariuszu Ostojskim, jego pasji i planach pisała lokalna "Gazeta Jarocińska" kilka miesięcy temu. 

 

źródło: nicematin.com, laprovence.com, leparisien.fr; france3-regions.francetvinfo.frfrancji/

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%