› zwielkopolski24
09:06 / 14.01.2020

Nie żyje Oksana, którą po wylewie szef zostawił na przystanku

Nie żyje Oksana, którą po wylewie szef zostawił na przystanku

fot. archiwum prywatne

Wielkopolska. Staniszewo. Mężczyzna położył chorą pracownicę na przystanku autobusowym. Po dwóch latach kobieta zmarła.

 

 

 

Głośna sprawa miała miejsce dwa lata temu w miejscowości Staniszwewo (okolice Środy Wielkopolskiej), gdzie 44-letnia Ukrainka  była zatrudniona w firmie „na czarno”. Teraz, siostra Oksany poinformowała na Facebook’u, że kobieta po dwuletniej walce z chorobą zmarła. Bezpośrednią przyczyną zgonu miała być niewydolność nerek.

 

Oksana była nielegalnie zatrudniona w Staniszewie, w jednej z firm zajmujących się dostawą warzyw. Ukrainka, matka dwóch nastolatków, dostała wylewu na terenie zakładu pracy, a dokładnie w miejscu, gdzie mieszkała. Policja ustaliła, że pracodawca wsadził kobietę do samochodu i wywiózł ją do pobliskiego miasteczka. Jego celem nie było jednak zawiezienie Oksany do szpitala, a położenie jej na ławce przy ulicy. Później zawiadomił policję o rzekomej pijanej kobiecie, która została znaleziona na ulicy.

 

Okazało się, że pracodawca Jędrzej C. występował w popularnych spotach reklamowych sieci marketów Lidl. Po czasie wszystkie materiały z jego udziałem zniknęły z sieci.

 

CZYTAJ TAKŻE: Makabryczny wypadek na budowie. Mężczyzna zginął pod żwirem [KLIKNIJ]

 

Wówczas w sprawie wszczęto śledztwo, w trakcie którego Jędrzej C. doszedł do porozumienia z Ukrainką i zapłacił za jej leczenie pomimo postawionych mu zarzutów. Następnie sąd w Środzie Wielkopolskiej umorzył postępowanie, wyznaczając dwuletni czas próby. Pracodawca został zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych oraz musiał zapłacić 10 tys. zł nawiązki.

 

Jednak w połowie gurdnia ubiegłego roku, sąd uchylił wyrok umarzający. Jędzej C. odpowie za niedzuelnie pomocy Oksanie oraz nie zgłoszenie do ubezpieczenia społecznego Ukraińców w jego firmie. Mężczyzna dobrowolnie chce poddać się karze i przyznaje sie do popełnionych czynów.

Pod koniec lutego ma odbyć się kolejna rozprawa w tej sprawie.

 

 

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%