› Aktualności
13:46 / 17.05.2018

Miał niesprawne hamulce i wycieki oleju. Tak przyjechał po dzieci

Miał niesprawne hamulce i wycieki oleju. Tak przyjechał po dzieci

Skrajna nieodpowiedzialność musi towarzyszyć przewoźnikowi, który wynajął autokar jednej z poznańskich szkół podstawowych.

 

 

- Dzieci miały wybrać się na wyjazd w ramach Zielonej szkoły. O godzinie ósmej, przed planowanym wyjazdem sprzed szkoły, zjawili się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu i zatrzymali autobus – informuje WITD.

 

Niewykluczone, że wizyta mundurowych i dokładne oględziny autokaru uchroniły dzieci i ich opiekunów przed poważnym wypadkiem. Już wcześniej organizatorzy wycieczki zgłosili do kontroli autokar, który miał pojechać do Wałcza.

 

- Podczas szczegółowej kontroli stanu technicznego autokaru marki Setra wykryto rażące nieprawidłowości stanu technicznego pojazdu: wycieki płynów eksploatacyjnych, oleju z silnika oraz luzy rozpieraka hamulca przedniego po stronie prawej i lewej - podaje WITD. - Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a dzieci nie pojechały na wycieczkę. Zakazano dalszej jazdy autokarem i zatrzymano jego dowód rejestracyjny.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%