› zwielkopolski24
14:15 / 24.03.2020

Koronawirus. Premier ogłosił zakaz zgromadzeń i przemieszczania się

Koronawirus. Premier ogłosił zakaz zgromadzeń i przemieszczania się

fot. Kancelaria Premiera

Dziś po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, premier Morawiecki ogłosił. że od jutra, 25 marca będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zakaz zgromadzeń.

 Zacznie obowiązywać zakaz gromadzenia sie powyżej dwóch osób. Przewidziano jedynie trzy wyjątki: drogę z pracy i do domu, wolontariat w walce z koronawirusem oraz załatwianie niezbędnych spraw życia codziennego.

 

Obostrzenia dotyczą również obrzędów religijnych, a nawet pogrzebów. W świątyni może przebywać jednocześnie tylko 5 osób, tyle samo podczas pochówku, oprócz kapłana i ministranta.

Zakłady pracy mogą funkcjonować tylko wtedy, gdy osoby są ponad dwa metry oddalone od siebie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Skontrolowali grupę młodych ludzi. 21-latek posiadał narkotyki [KLIKNIJ]

 


– Wprowadzamy nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Musimy maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później. Ta sytuacja wymaga od nas dyscypliny. Podejmujemy te decyzje, by kupić sobie czas. Dla nas, dla przygotowania kolejnych miejsc w szpitalach – powiedział premier Mateusz Morawiecki.Obostrzenia wchodzą w życie 24 marca i będą obowiązywać do 11 kwietnia włącznie. Kary za gromadzenie się w miejscach publicznych mają wynieść do 5 tys. zł.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%