› Kultura i Rozrywka
11:15 / 10.07.2019

Jarocin Festiwal 2019. Impreza wraca na Maratońską. Czy rów odżyje? [DUŻO ZDJĘĆ]

Jarocin Festiwal 2019. Impreza wraca na Maratońską. Czy rów odżyje? [DUŻO ZDJĘĆ]

fot. Bartek Nawrocki

Jarocin Festiwal 2019. Jarocin. Festiwal. Festiwal na Maratońskiej. Festiwal 2019 na Maratońskiej. Rów na Maratońskiej 

 

Po dwóch latach przerwy Jarocin Festiwal wraca na ulicę Maratońską. A dokładnie na boiska Jarocin Sport - miejsce, dla niektórych fanów festiwali kultowe. Głównie ze względu na ciągnący się wzdłuż ulicy rów.

 

Miejsce żyło własnym życiem w trakcie festiwalu. Przesiadywali tam głownie ci, którzy nie mieli pieniędzy, albo ochoty na kupowanie karnetów. Spontanicznie przychodzili mieszkańcy. Była też spora grupa osób, która właśnie tam się spotykała i dla tego "klimatu" odwiedzała miasto w trakcie imprezy.  

 

 

Kilka lat temu pisaliśmy, że rów przy ul. Maratońskiej zyskiwał w trakcie festiwali nową tożsamość. Przychodzili tam wszyscy - i ci co mieli karnety; i ci, co tylko wpadli na chwilę zobaczyć bawiącą się publiczność; ci, którzy chcieli pogadać ze znajomymi, wypić na rowie co nieco, czasami pójść na stronę albo zwyczajnie posłuchać za darmo muzyki.

 

W symbiozie funkcjonowały tam matki opiekujące się maluchami, starsze pokolenie i czasami mocno zmęczeni trudami imprezy festiwalowicze. Fenomen postanowili wykorzystać nawet handlowcy.

 

Organizator Jarocina z roku na rok wymyślał nowe sposoby, by zza płotu trudniej było obserwować to, co dzieje się na scenie. Muzyki zablokować się nie dało. Klimatu - tym bardziej. Maratońska żyła własnym życiem. Złośliwi mówili nawet, że na rowie dzieje się momentami więcej, niż na samej imprezie. Nocą ulicę odwiedzały prawdziwe tłumy [ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ].

 

Kiedy 2016 organizację przejęła firma MJM, a imprezę przeniesiono na druga stronę. Wówczas scena została odwrócona tyłem do ulicy, zaś teren otoczony blaszanym płotem, a w internecie wybuchła dyskusja. Przebijało stwierdzenie, że to „koniec Maratońskiej i niepowtarzalnej atmosfery”. Choć niektórzy pisa, że klimat tworzą ludzie, a nie miejsce? Co o tym myślicie?

 

Czy wraz z tegorocznym, dwudniowym Jarocin Festiwal wróci klimat Maratońskiej? Zapraszamy do dyskusji. ZOBACZCIE KONIECZNIE ZDJĘCIA z lat świetności tego miejsca. 

ZDJĘCIA

Maratońska w dzień [TUTAJ]

Maratońska w nocy [TUTAJ]

11
6
oceń tekst 17 głosów 65%