› Aktualności
14:51 / 04.09.2019

Dwóch mieszkańców powiatu jarocińskiego utonęło w Bałtyku

 Dwóch mieszkańców powiatu jarocińskiego utonęło w Bałtyku

fot. Fanpage WOPR w Szczecinie

Dwóch mężczyzn w wieku 70 i 72 lata utonęło w Międzyzdrojach. Byli mieszkańcami powiatu jarocińskiego. Tragedia rozegrała się w poniedziałek. 70 - i 72-latek wypoczywali z małżonkami nad Bałtykiem.

 

 

- O godzinie 12.41 otrzymaliśmy zgłoszenie z Centrum Ratownictwa Koordynacji Ratownictwa Wodnego, że na plaży niestrzeżonej toną dwie osoby. Z relacji wynikało, że jedna jest już wydobyta na brzeg i reanimowana, a druga jest poszukiwana - opisuje Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.WOPR udał się we wskazane miejsce zdarzenia, gdzie ratownik medyczny i pielęgniarka będący na urlopie już przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanego. W akcję błyskawicznie włączyła się ratowniczka medyczna WOPR-u.

 

- Ratownicy szybko dostrzegli drugiego z mężczyzn. Znajdował się około 15 metrów od brzegu. Wbiegli do wody i wydobyli go na brzeg. Rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową - dodaje dyrektor Kurylczyk.

 Na miejsce dotarły też dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja, straż pożarna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 


Niestety, pomimo wysiłku wielu osób, nie udało się przywrócić oddechu i krążenia u żadnego z mężczyzn. Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził ich zgon.

Jeden ze zmarłych nich był mieszkańcem Jarocina, a drugi gminy Kotlin. Utonęli na niestrzeżonym kąpielisku.

 

W ubiegłym roku nad Bałtykiem topił się 68-latek z gminy Jarocin. Na ratunek mężczyźnie ruszyła pielęgniarka z Krakowa [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%